G6A-234P-ST1-USDC12
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
product image
G6A-234P-ST1-USDC12 Picture
SeekIC No. : 003831458 Detail
G6A-234P-ST1-USDC12: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6A-234P-ST1-USDC12
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Series: G6A Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Processor Series : HCS12X Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching Coil Current: 16.7mA
Coil Voltage: 12VDC Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Turn On Voltage (Max): 8.4 VDC Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Features: - Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Description
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Relay Type: General Purpose
Coil Voltage: 12VDC
Turn Off Voltage (Min): 1.2 VDC
Features: -
Contact Rating (Current): 1A
Turn On Voltage (Max): 8.4 VDC
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Packaging: Tube
Coil Current: 16.7mA