G7L-1A-T-J-CB-AC100/120
General Purpose / Industrial Relays QUICK-CONNECT E-BRACKET HI CAPACTY
product image
G7L-1A-T-J-CB-AC100/120 Picture
SeekIC No. : 002554153 Detail
G7L-1A-T-J-CB-AC100/120: General Purpose / Industrial Relays QUICK-CONNECT E-BRACKET HI CAPACTY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G7L-1A-T-J-CB-AC100/120
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 100 VAC / 120 VAC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Voltage : 100 VAC / 120 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG7L-1A-T-J-CB-AC100/120
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage30A @ 220VAC
Coil Voltage120VAC
Control Off Voltage (Min)18 VAC
Control On Voltage (Max)75 VAC
Coil Current20.4mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names G7L 1A T J CB AC100 120