GJM0335C1E1R3CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 1.3pF 25Volts C0G +/-0.25pF
product image
GJM0335C1E1R3CB01D Picture
SeekIC No. : 00858336 Detail
GJM0335C1E1R3CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 1.3pF 25Volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM0335C1E1R3CB01D
Quick Details
Capacitance : 1.3 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Capacitance : 1.3 pF
Product : High Q MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM0335C1E1R3CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.3pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C