GN050DSR
SSR GN0 50A MOTOR-REVERSING
product image
GN050DSR Picture
SeekIC No. : 003831787 Detail
GN050DSR: SSR GN0 50A MOTOR-REVERSING
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GN050DSR
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: GN0 Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Circuit: SPST-NO (1 Form A) Output Type: AC
On-State Resistance: - Load Current: 50A
Voltage - Input: 4 ~ 32VDC Voltage - Load: 48 ~ 530 V
Mounting Type: Chassis Mount or Panel Mount Termination Style: Screw Terminal
Package / Case : PQFP-64 Package / Case: Module
Supplier Device Package: - Packaging: Bulk
Description
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Relay Type: Relay
On-State Resistance: -
Mounting Type: Chassis Mount or Panel Mount
Termination Style: Screw Terminal
Supplier Device Package: -
Packaging: Bulk
Output Type: AC
Package / Case: Module
Voltage - Input: 4 ~ 32VDC
Voltage - Load: 48 ~ 530 V
Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Load Current: 50A
Series: GN0
Parameters:
Technical/Catalog InformationGN050DSR
VendorCrouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current50A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 530V