GN05C10R00FB12
Wirewound Resistors - Through Hole 5watts 10ohms 1% Non Inductive
product image
GN05C10R00FB12 Picture
SeekIC No. : 001679669 Detail
GN05C10R00FB12: Wirewound Resistors - Through Hole 5watts 10ohms 1% Non Inductive
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GN05C10R00FB12
Mfg:
Vishay/Dale
Quick Details
Resistance : 10 Ohms Tolerance : 1 %
Power Rating : 5 Watts Temperature Coefficient : 20 PPM / C
Termination Style : Axial Operating Temperature Range : - 65 C to + 250 C
Dimensions : 5.54 mm Dia. x 12.7 mm L Packaging : Bulk
Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Description
Series :
Termination Style : Axial
Power Rating : 5 Watts
Packaging : Bulk
Tolerance : 1 %
Operating Temperature Range : - 65 C to + 250 C
Temperature Coefficient : 20 PPM / C
Resistance : 10 Ohms
Dimensions : 5.54 mm Dia. x 12.7 mm L