GN05C10R00JB12
Wirewound Resistors - Through Hole 5watts 10ohms 5% Non Inductive
product image
GN05C10R00JB12 Picture
SeekIC No. : 001666969 Detail
GN05C10R00JB12: Wirewound Resistors - Through Hole 5watts 10ohms 5% Non Inductive
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GN05C10R00JB12
Quick Details
Resistance : 10 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 5 Watts Temperature Coefficient : 20 PPM / C
Termination Style : Axial Operating Temperature Range : - 65 C to + 250 C
Dimensions : 5.54 mm Dia. x 12.7 mm L Packaging : Bulk
Product : Power Resistors Wirewound Silicon Coated
Description
Series :
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 20 PPM / C
Resistance : 10 Ohms
Dimensions : 5.54 mm Dia. x 12.7 mm L