GNM314R72A821MD01D
CAP ARRAY 4CH 820PF 100V 1206
product image
GNM314R72A821MD01D Picture
SeekIC No. : 002924689 Detail
GNM314R72A821MD01D: CAP ARRAY 4CH 820PF 100V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNM314R72A821MD01D
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: GNM Manufacturer: Murata Electronics North America
Frequency : 2300 MHz to 5875 MHz Capacitance: 820pF
Voltage - Rated: 100V Dielectric Material: Ceramic
Number of Capacitors: 4 Circuit Type: Isolated
Temperature Coefficient: X7R Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Description
Dielectric Material: Ceramic
Circuit Type: Isolated
Mounting Type: Surface Mount
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Number of Capacitors: 4
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Series: GNM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Voltage - Rated: 100V
Packaging: Cut Tape (CT)
Capacitance: 820pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNM314R72A821MD01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance820pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±20%