GNR10DHZ
Solid State Relays 4-32 VDC
product image
GNR10DHZ Picture
SeekIC No. : 0093064 Detail
GNR10DHZ: Solid State Relays 4-32 VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR10DHZ
Mfg:
Crouzet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Load Voltage Rating : 24 VAC to 280 VAC Load Current Rating : 10 A
Output Device : Triac
Description
Mounting Style :
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Load Voltage Rating : 24 VAC to 280 VAC
Load Current Rating : 10 A
Output Device : Triac
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR10DHZ
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current10A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 ~ 280 V