GNR35DHR
SSR GNR 45MM 480VAC
product image
GNR35DHR Picture
SeekIC No. : 003832012 Detail
GNR35DHR: SSR GNR 45MM 480VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR35DHR
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: GNR Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Circuit: SPST-NO (1 Form A) Output Type: AC
On-State Resistance: - Load Current: 35A
Voltage - Input: 4 ~ 32VDC Voltage - Load: 48 ~ 600 V
Mounting Type: DIN Rail Termination Style: Screw Terminal
Package / Case : PQFP-64 Package / Case: Module
Supplier Device Package: - Packaging: Bulk
Description
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Relay Type: Relay
On-State Resistance: -
Termination Style: Screw Terminal
Supplier Device Package: -
Packaging: Bulk
Output Type: AC
Package / Case: Module
Voltage - Input: 4 ~ 32VDC
Mounting Type: DIN Rail
Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Voltage - Load: 48 ~ 600 V
Series: GNR
Load Current: 35A
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR35DHR
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current35A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 600V