GQM1885C1H100JB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 10pF 50volts C0G 5%
product image
GQM1885C1H100JB01D Picture
SeekIC No. : 00805034 Detail
GQM1885C1H100JB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 10pF 50volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM1885C1H100JB01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Capacitance : 100 pF
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM1885C1H100JB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C