GQM2195C2ER75BB12D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 0.75pF 250volts C0G 0.1pF
product image
GQM2195C2ER75BB12D Picture
SeekIC No. : 00890589 Detail
GQM2195C2ER75BB12D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 0.75pF 250volts C0G 0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2ER75BB12D
Quick Details
Capacitance : 0.75 pF Tolerance : 0.1 pF
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 0.75 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2ER75BB12D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance0.75pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C