GRM033R60J683KE19D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 68000pF 6.3v X5R +/-10%
product image
GRM033R60J683KE19D Picture
SeekIC No. : 00815966 Detail
GRM033R60J683KE19D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 68000pF 6.3v X5R +/-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM033R60J683KE19D
Quick Details
Capacitance : 0.068 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Temperature Coefficient / Code : X5R
Case Code - in : 0201 Case Code - mm : 0603
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Capacitance : 0.068 uF
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 6.3 Volts
Temperature Coefficient / Code : X5R
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM033R60J683KE19D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.068F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±10%
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientX5R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C