GS8150V18
Features: • Register-Register Late Write mode, Pipelined Read mode• 1.8 V +150/100 mV core power supply• 1.5 V or 1.8 V HSTL Interface• ZQ controlled programmable output drivers• Dual Cycle Deselect• Fully coherent read and write pipelines• Byte write oper...
product image
GS8150V18 Picture
SeekIC No. : 004355780 Detail
GS8150V18: Features: • Register-Register Late Write mode, Pipelined Read mode• 1.8 V +150/100 mV core power supply• 1.5 V or 1.8 V HSTL Interface• ZQ controlled programmable output driv...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GS8150V18
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• Register-Register Late Write mode, Pipelined Read mode
• 1.8 V +150/100 mV core power supply
• 1.5 V or 1.8 V HSTL Interface
• ZQ controlled programmable output drivers
• Dual Cycle Deselect
• Fully coherent read and write pipelines
• Byte write operation (9-bit bytes)
• Differential HSTL clock inputs, K and K
• Asynchronous output enable
• Sleep mode via ZZ
• IEEE 1149.1 JTAG-compliant Serial Boundary Scan
• JEDEC-standard 119-bump BGA package
• Pb-Free 119-bump BGA package available
Specifications
Symbol Description Value Unit
VDD Voltage on VDD Pins 0.5 to2.5 V
VDDQ Voltage in VDDQ Pins 0.5 to VDD V
VI/O Voltage on I/O Pins 0.5 to VDDQ+0.5 ( 2.5 V max.) V
VIN Voltage on Other Input Pins 0.5 to VDDQ+0.5 (2.5 V max.) V