GS8161V18CD
Features: • IEEE 1149.1 JTAG-compatible Boundary Scan• 1.8 V +10%/10% core power supply• 1.8 V I/O supply•LBO pin for Linear or Interleaved Burst mode• Internal input resistors on mode pins allow floating mode pins• Byte Write (BW) and/or Global Write (GW) opera...
product image
GS8161V18CD Picture
SeekIC No. : 004355834 Detail
GS8161V18CD: Features: • IEEE 1149.1 JTAG-compatible Boundary Scan• 1.8 V +10%/10% core power supply• 1.8 V I/O supply•LBO pin for Linear or Interleaved Burst mode• Internal input r...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GS8161V18CD
Features:
• IEEE 1149.1 JTAG-compatible Boundary Scan
• 1.8 V +10%/10% core power supply
• 1.8 V I/O supply
• LBO pin for Linear or Interleaved Burst mode
• Internal input resistors on mode pins allow floating mode pins
• Byte Write (BW) and/or Global Write (GW) operation
• Internal self-timed write cycle
• Automatic power-down for portable applications
• JEDEC-standard 165-bump BGA package
• Pb-Free 165-bump BGA package available
Application
Specifications
Symbol Description Value Unit
VDD Voltage on VDD Pins 0.5 to 3.6 V
VDDQ Voltage in VDDQPins 0.5 to 3.6 V
VI/O Voltage on I/O Pins 0.5 to VDDQ+0.5 ( 3.6 V max.) V
VIN Voltage on Other Input Pins 0.5 to VDD +0.5 ( 3.6 V max.) V
IIN Input Current on Any Pin +/20 mA
IOUT Output Current on Any I/O Pin +/20 mA
PD Package Power Dissipation 1.5 W