HAA24-0.6-AG
Linear and Switching Power Supplies +/-24V 0.6, 0.6A
product image
HAA24-0.6-AG Picture
SeekIC No. : 002758133 Detail
HAA24-0.6-AG: Linear and Switching Power Supplies +/-24V 0.6, 0.6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HAA24-0.6-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Current (Channel 1) : 0.6 A Output Voltage (Channel 2) : - 24 VDC
Output Current (Channel 2) : 0.6 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 165.1 mm L x 101.6 mm W
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style : Chassis
Product : Linear Supplies
Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Number of Outputs : 2
Output Current (Channel 2) : 0.6 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Output Current (Channel 1) : 0.6 A
Output Voltage (Channel 2) : - 24 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHAA24-0.6-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)14W
Voltage - Output24V, -24V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output24 VDC @ 600mA
2nd Output-24 VDC @ 600mA