HAD15-0.4-AG
Linear and Switching Power Supplies +15-15V, 0.4/0.4A
product image
HAD15-0.4-AG Picture
SeekIC No. : 002758174 Detail
HAD15-0.4-AG: Linear and Switching Power Supplies +15-15V, 0.4/0.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HAD15-0.4-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC Output Current (Channel 1) : 0.4 A
Output Voltage (Channel 2) : - 15 VDC Output Current (Channel 2) : 0.4 A
Mounting Style : Panel Dimensions : 123.7 mm L x 101.6 mm W
Description
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Commercial/Medical : Commercial
Mounting Style : Panel
Product : Linear Supplies
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Output Voltage (Channel 2) : - 15 VDC
Dimensions : 123.7 mm L x 101.6 mm W
Output Current (Channel 2) : 0.4 A
Output Current (Channel 1) : 0.4 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationHAD15-0.4-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)6W
Voltage - Output±15V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output15 VDC @ 400mA
2nd Output-15 VDC @ 400mA