HC2E-HP-DC24V-F
General Purpose / Industrial Relays HC Relay DC24V PCB
product image
HC2E-HP-DC24V-F Picture
SeekIC No. : 002554170 Detail
HC2E-HP-DC24V-F: General Purpose / Industrial Relays HC Relay DC24V PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC2E-HP-DC24V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 24 VDC
Coil Resistance : 650 Ohms Coil Current : 37 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Material : Silver Tin Oxide
Mounting Style : Through Hole
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Coil Resistance : 650 Ohms
Coil Current : 37 mA