HE1AN-AC120V
General Purpose / Industrial Relays 30A 120VAC SPST-NO PLUG-IN
product image
HE1AN-AC120V Picture
SeekIC No. : 002547661 Detail
HE1AN-AC120V: General Purpose / Industrial Relays 30A 120VAC SPST-NO PLUG-IN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE1AN-AC120V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 120 VAC
Coil Resistance : 5.2 K Ohms Coil Current : 22.1 mA
Mounting Style : Plug In Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 120 VAC
Mounting Style : Plug In
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Contact Material : Silver Tin Oxide
Coil Resistance : 5.2 K Ohms
Coil Current : 22.1 mA