HE1AN-AC240V
General Purpose / Industrial Relays 30A 240VAC SPST-NO PLUG-IN
product image
HE1AN-AC240V Picture
SeekIC No. : 002548696 Detail
HE1AN-AC240V: General Purpose / Industrial Relays 30A 240VAC SPST-NO PLUG-IN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE1AN-AC240V
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 240 VAC
Coil Resistance : 20.8 K Ohms Coil Current : 10.8 mA
Mounting Style : Plug In
Coil Voltage : 240 VAC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Contact Material : Silver Tin Oxide
Coil Resistance : 20.8 K Ohms
Coil Current : 10.8 mA