HE1AN-AC24V
General Purpose / Industrial Relays 30A 24VAC SPST-NO PLUG-IN
product image
HE1AN-AC24V Picture
SeekIC No. : 002547980 Detail
HE1AN-AC24V: General Purpose / Industrial Relays 30A 24VAC SPST-NO PLUG-IN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE1AN-AC24V
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 24 VAC
Coil Resistance : 300 Ohms Coil Current : 74 mA
Switching Voltage :
Coil Voltage : 24 VAC
Contact Material : Silver Tin Oxide
Coil Resistance : 300 Ohms
Coil Current : 74 mA