HE5-18/OVP-A
Linear and Switching Power Supplies 5V/18A OVPROTECTION
product image
HE5-18/OVP-A Picture
SeekIC No. : 002761135 Detail
HE5-18/OVP-A: Linear and Switching Power Supplies 5V/18A OVPROTECTION
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE5-18/OVP-A
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Product : Linear Supplies
Parameters:
Technical/Catalog InformationHE5-18/OVP-A
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)90W
Voltage - Output5V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output5 VDC @ 18A