HE5-18/OVP-AG
Linear and Switching Power Supplies 5V 18A
product image
HE5-18/OVP-AG Picture
SeekIC No. : 002758097 Detail
HE5-18/OVP-AG: Linear and Switching Power Supplies 5V 18A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HE5-18/OVP-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC
Output Current (Channel 1) : 18 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 355.6 mm L x 123.7 mm W
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Product : Linear Supplies
Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC
Output Current (Channel 1) : 18 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHE5-18/OVP-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)90W
Voltage - Output5V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output5 VDC @ 18A