HHD20ZGE-N
CONV DC-DC 100W 5/3.3V DUAL
product image
HHD20ZGE-N Picture
SeekIC No. : 003778701 Detail
HHD20ZGE-N: CONV DC-DC 100W 5/3.3V DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HHD20ZGE-N
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: HHD Manufacturer: Power-One
Type: Isolated Number of Outputs: 2
Voltage - Input (Min): 36V Voltage - Input (Max): 72V
Voltage - Output 1: 5V Voltage - Output 2: 3.3V
Voltage - Output 3: - Current - Output (Max): 20A, 20A
Power (Watts) - Manufacture Series: 100W Supply Voltage - Max : 3.6 V
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 10-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 3: -
Features: -
Number of Outputs: 2
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Efficiency: 87%
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V
Power (Watts) - Manufacture Series: 100W
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Manufacturer: Power-One
Voltage - Output 2: 3.3V
Series: HHD
Current - Output (Max): 20A, 20A
Package / Case: 10-DIP Module, 1/2 Brick
Parameters:
Technical/Catalog InformationHHD20ZGE-N
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 72VDC
Output5.0VDC, 3.3VDC
Power (Watts)100W
Number of Outputs2
1st Output5 VDC @ 20A
2nd Output3.3 VDC @ 20A