HHD25ZEB-N
DC/DC Converters
product image
HHD25ZEB-N Picture
SeekIC No. : 002722095 Detail
HHD25ZEB-N: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HHD25ZEB-N
Mfg:
Power-One
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 85 W to 100 W
Input Voltage Range : 36 V to 72 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 25 A Output Voltage (Channel 2) : 1.8 V
Output Current (Channel 2) : 20 A Package / Case Size : Half Brick
Description
Mounting Style :
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 25 A
Package / Case Size : Half Brick
Input Voltage Range : 36 V to 72 V
Output Voltage (Channel 2) : 1.8 V
Output Current (Channel 2) : 20 A
Output Power : 85 W to 100 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHHD25ZEB-N
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 72VDC
Output3.3V, 1.8V
Power (Watts)85W
Number of Outputs2
1st Output3.3 VDC @ 25A
2nd Output1.8 VDC @ 20A