HHD25ZED-N
CONV DC-DC 85W 3.3/2.5V DUAL
product image
HHD25ZED-N Picture
SeekIC No. : 003778702 Detail
HHD25ZED-N: CONV DC-DC 85W 3.3/2.5V DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HHD25ZED-N
Quick Details
Series: HHD Manufacturer: Power-One
Number of DAC Outputs : 2 Type: Isolated
Number of Outputs: 2 Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 2.5V Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 25A, 20A Power (Watts) - Manufacture Series: 85W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 10-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Voltage - Output 3: -
Features: -
Voltage - Output 1: 3.3V
Number of Outputs: 2
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Efficiency: 85%
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V
Voltage - Output 2: 2.5V
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Power (Watts) - Manufacture Series: 85W
Manufacturer: Power-One
Series: HHD
Package / Case: 10-DIP Module, 1/2 Brick
Current - Output (Max): 25A, 20A
Parameters:
Technical/Catalog InformationHHD25ZED-N
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 72VDC
Output3.3V, 2.5V
Power (Watts)85W
Number of Outputs2
1st Output3.3 VDC @ 25A
2nd Output2.5 VDC @ 20A