HI1206N101R-00
FERRITE 3A 100 OHM 1206 SMD
product image
HI1206N101R-00 Picture
SeekIC No. : 003447867 Detail
HI1206N101R-00: FERRITE 3A 100 OHM 1206 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI1206N101R-00
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HI Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Impedance @ Frequency: 100 Ohm @ 100MHz Current Rating: 3A
DC Resistance (DCR): 35 mOhm Max Filter Type: Differential Mode - Single
Package / Case: 1206 (3216 Metric) Propagation Delay Time : 4.7 ns
Mounting Type: Surface Mount Packaging: Cut Tape (CT)
Height (Max): 0.051" (1.30mm)
Description
Filter Type: Differential Mode - Single
Mounting Type: Surface Mount
Impedance @ Frequency: 100 Ohm @ 100MHz
Current Rating: 3A
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Height (Max): 0.051" (1.30mm)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR): 35 mOhm Max
Series: HI
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHI1206N101R-00
VendorSteward
CategoryFilters
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance100 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)35.00 mOhm Max