HI1206N101R-10
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 100ohms 100MHz 3A Monolithic 1206 SMD
product image
HI1206N101R-10 Picture
SeekIC No. : 001109159 Detail
HI1206N101R-10: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 100ohms 100MHz 3A Monolithic 1206 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI1206N101R-10
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 100 Ohms Maximum DC Current : 3000 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.035 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Tolerance :
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Impedance : 100 Ohms
Maximum DC Current : 3000 mAmps
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Maximum DC Resistance : 0.035 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHI1206N101R-10
VendorSteward (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance100 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)35.00 mOhm Max