HI1206N800R-00
FERRITE 3A 80 OHM 1206 SMD
product image
HI1206N800R-00 Picture
SeekIC No. : 003447864 Detail
HI1206N800R-00: FERRITE 3A 80 OHM 1206 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI1206N800R-00
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HI Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Impedance @ Frequency: 80 Ohm @ 100MHz Current Rating: 3A
DC Resistance (DCR): 35 mOhm Max Filter Type: Differential Mode - Single
Package / Case: 1206 (3216 Metric) Propagation Delay Time : 4.7 ns
Mounting Type: Surface Mount Packaging: Digi-Reel®
Height (Max): 0.051" (1.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance @ Frequency: 80 Ohm @ 100MHz
Current Rating: 3A
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Height (Max): 0.051" (1.30mm)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR): 35 mOhm Max
Series: HI
Packaging: Digi-Reel®
Parameters:
Technical/Catalog InformationHI1206N800R-00
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance80 Ohm
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)35.00 mOhm Max