HK10058N2K-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 8.2nH 10%
product image
HK10058N2K-T Picture
SeekIC No. : 001214614 Detail
HK10058N2K-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 8.2nH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK10058N2K-T
Quick Details
Inductance : 8.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.21 Ohms
Self Resonant Frequency : 4900 MHz Q Minimum : 8
Description
Inductance : 8.2 nH
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.21 Ohms
Self Resonant Frequency : 4900 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK10058N2K-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 380mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.6GHz
DC Resistance (DCR)280.0 mOhm Max