HK10059N1J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 9.1nH 5%
product image
HK10059N1J-T Picture
SeekIC No. : 001211266 Detail
HK10059N1J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 9.1nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK10059N1J-T
Quick Details
Inductance : 9.1 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.22 Ohms
Self Resonant Frequency : 4500 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.22 Ohms
Inductance : 9.1 nH
Self Resonant Frequency : 4500 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK10059N1J-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance9.1nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 360mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.4GHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max