HK1005R27J-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 270nH 5%
product image
HK1005R27J-T Picture
SeekIC No. : 001211173 Detail
HK1005R27J-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0402 270nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK1005R27J-T
Quick Details
Inductance : 270 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 110 mAmps Maximum DC Resistance : 3.92 Ohms
Self Resonant Frequency : 600 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Inductance : 270 nH
Self Resonant Frequency : 600 MHz
Maximum DC Current : 110 mAmps
Maximum DC Resistance : 3.92 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK1005R27J-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance270nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq400MHz
DC Resistance (DCR)4.800 Ohm Max