HK100A-15/A
Linear and Switching Power Supplies 15V 7A
product image
HK100A-15/A Picture
SeekIC No. : 002759325 Detail
HK100A-15/A: Linear and Switching Power Supplies 15V 7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK100A-15/A
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V Output Current (Channel 1) : 7 A
Dimensions : 3.5 in L x 2.5 in W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 7 A
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK100A-15/A
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)105W
Voltage - Output15V
Voltage - Input85 ~ 132V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output15 VDC @ 7A
2nd Output-
3rd Output-
4th Output-
Mounting TypeChassis Mount
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK100A 15 A