HK10A-24/A
Linear and Switching Power Supplies 24V 0.5A
product image
HK10A-24/A Picture
SeekIC No. : 002758071 Detail
HK10A-24/A: Linear and Switching Power Supplies 24V 0.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK10A-24/A
Quick Details
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V Output Current (Channel 1) : 0.5 A
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Mounting Style :
Dimensions :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Output Current (Channel 1) : 0.5 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK10A-24/A
Number of Outputs1
Power (Watts)12W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 132V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 500mA
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK10A 24 A