HK16082N7S-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 2.70.3nH
product image
HK16082N7S-T Picture
SeekIC No. : 001210645 Detail
HK16082N7S-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0603 2.70.3nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK16082N7S-T
Quick Details
Inductance : 2.7 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Self Resonant Frequency : 11000 MHz Q Minimum : 10
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 10
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Inductance : 2.7 nH
Self Resonant Frequency : 11000 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK16082N7S-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.7nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max