HK50A-24/A
PWR SUP IND LOW PRO 24V 2.2A
product image
HK50A-24/A Picture
SeekIC No. : 003808712 Detail
HK50A-24/A: PWR SUP IND LOW PRO 24V 2.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK50A-24/A
Quick Details
Series: HK-A Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc
Output Type : Voltage Type: Standard Product
Number of Outputs: 1 Voltage - Output: 24V
Voltage - Input: 85 ~ 132VAC Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 2.2A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 50W
Power Supply Type: Switching (Closed Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 4.69" L x 1.38" W x 2.83" H (119.1mm x 35.1mm x 71.9mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Description
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 24V
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Efficiency: 84%
Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 2.2A
Power (Watts): 50W
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc
Series: HK-A
Voltage - Input: 85 ~ 132VAC
Size / Dimension: 4.69" L x 1.38" W x 2.83" H (119.1mm x 35.1mm x 71.9mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK50A-24/A
Number of Outputs1
Power (Watts)52.8W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 132V
1st Output24 VDC @ 2.2A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK50A 24 A