HK50A-15/A
Linear and Switching Power Supplies 15V 3.4A
product image
HK50A-15/A Picture
SeekIC No. : 002759372 Detail
HK50A-15/A: Linear and Switching Power Supplies 15V 3.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK50A-15/A
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V Output Current (Channel 1) : 3.4 A
Dimensions : 1.65 in L x 3.62 in W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 3.4 A
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK50A-15/A
Number of Outputs1
Power (Watts)51W
Voltage - Output15V
Voltage - Input85 ~ 132V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output15 VDC @ 3.4A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK50A 15 A