HM51-101KLF
MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
product image
HM51-101KLF Picture
SeekIC No. : 003457435 Detail
HM51-101KLF: MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM51-101KLF
Quick Details
Series: HM51 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 100µH Current: 2.3A
Current - Saturation: 2.79A Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±10%
Shielding: Unshielded Maximum Power Dissipation : 20000 mW
DC Resistance (DCR): 90 mOhm Max Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
DC Resistance (DCR): 90 mOhm Max
Tolerance: ±10%
Inductance: 100µH
Frequency - Self Resonant: -
Current: 2.3A
Package / Case: Axial
Current - Saturation: 2.79A