HM51-102KLF
MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
product image
HM51-102KLF Picture
SeekIC No. : 003457436 Detail
HM51-102KLF: MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM51-102KLF
Quick Details
Series: HM51 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 1mH Current: 770mA
Current - Saturation: 870mA Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±10%
Shielding: Unshielded Maximum Power Dissipation : 20000 mW
DC Resistance (DCR): 844 mOhm Max Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: -
Current: 770mA
Inductance: 1mH
Mounting Type: Through Hole
Type: Drum Core
Current - Saturation: 870mA
Package / Case: Axial
DC Resistance (DCR): 844 mOhm Max