HM51-100KLF
MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
product image
HM51-100KLF Picture
SeekIC No. : 003457434 Detail
HM51-100KLF: MINIATURE POWER INDUCTORS AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM51-100KLF
Quick Details
Series: HM51 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 10µH Current: 5.4A
Current - Saturation: 8.7A Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±10%
Shielding: Unshielded Maximum Power Dissipation : 20000 mW
DC Resistance (DCR): 17 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Axial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Inductance: 10µH
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 17 mOhm Max
Mounting Type: Through Hole
Type: Drum Core
Current: 5.4A
Package / Case: Axial
Current - Saturation: 8.7A