HM61-10221LFTR7
INJECTION MOULDED INDUCTORS
product image
HM61-10221LFTR7 Picture
SeekIC No. : 003465515 Detail
HM61-10221LFTR7: INJECTION MOULDED INDUCTORS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM61-10221LFTR7
Quick Details
Series: HM61 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 220µH Current: 270mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.2 Ohm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 3.5MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.335" L x 0.250" W x 0.224" H (8.51mm x 6.35mm x 5.70mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Q @ Freq: -
Tolerance: ±10%
DC Resistance (DCR): 2.2 Ohm
Inductance: 220µH
Current: 270mA
Frequency - Self Resonant: 3.5MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Drum Core
Manufacturer: TT Electronics/BI
Series: HM61
Package / Case: 0.335" L x 0.250" W x 0.224" H (8.51mm x 6.35mm x 5.70mm)