HM61-10100LFTR7
INJECTION MOULDED INDUCTORS
product image
HM61-10100LFTR7 Picture
SeekIC No. : 003454239 Detail
HM61-10100LFTR7: INJECTION MOULDED INDUCTORS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM61-10100LFTR7
Quick Details
Series: HM61 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 10µH Current: 1.3A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 30MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.335" L x 0.250" W x 0.224" H (8.51mm x 6.35mm x 5.70mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Inductance: 10µH
Frequency - Self Resonant: 30MHz
DC Resistance (DCR): 120 mOhm
Current: 1.3A
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Drum Core
Manufacturer: TT Electronics/BI
Series: HM61
Package / Case: 0.335" L x 0.250" W x 0.224" H (8.51mm x 6.35mm x 5.70mm)