HM76-10150JLFTR7
DRUM CORE HIGH PERF INDUCTORS
product image
HM76-10150JLFTR7 Picture
SeekIC No. : 003454270 Detail
HM76-10150JLFTR7: DRUM CORE HIGH PERF INDUCTORS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM76-10150JLFTR7
Quick Details
Series: HM76 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 15µH Current: 800mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.287" L x 0.188" W x 0.127" H (7.30mm x 4.78mm x 3.23mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
Current: 800mA
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 15µH
Series: HM76
Package / Case: 0.287" L x 0.188" W x 0.127" H (7.30mm x 4.78mm x 3.23mm)