HMK316B7104KL-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1206 100V X7R .1uF 10%
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1206 100V X7R .1uF 20%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1206 100V X7R 1uF 10%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1206 100V X7R .22uF 10%
| Capacitance : | 0.1 uF | Tolerance : | 10 % |
| Voltage Rating : | 100 Volts | Temperature Coefficient / Code : | X7R |
| Case Code - in : | 1206 | Case Code - mm : | 3216 |
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C | Product : | High Voltage MLCCs |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | HMK316B7104KL-T |
| Vendor | Taiyo Yuden (VA) |
| Category | Capacitors |
| Capacitance | 0.1F |
| Voltage - Rated | 100V |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | 1206 (3216 metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Packaging | Digi-Reel? |
| Features | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |