HPL0603-8N2
INDUCTOR 8.2NH 5% 0201 SMD
product image
HPL0603-8N2 Picture
SeekIC No. : 003466596 Detail
HPL0603-8N2: INDUCTOR 8.2NH 5% 0201 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-8N2
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 8.2nH Current: 170mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Thin Film
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.8 Ohm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz Material - Core: -
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.8 Ohm Max
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Frequency - Self Resonant: 5GHz
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Inductance: 8.2nH
Current: 170mA
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-8N2
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
TypeAlumina Core
Current 170mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq5GHz
DC Resistance (DCR)1.800 Ohm Max