IDT70V3319S133BFI8
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 208FBGA
product image
IDT70V3319S133BFI8 Picture
SeekIC No. : 003559215 Detail
IDT70V3319S133BFI8: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 208FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70V3319S133BFI8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size: 4.5M (256K x 18) Speed: 133MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 208-LFBGA
Supplier Device Package: 208-CABGA (15x15) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Speed: 133MHz
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.5M (256K x 18)
Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous
Package / Case: 208-LFBGA
Supplier Device Package: 208-CABGA (15x15)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT70V3319S133BFI8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Package / Case208-FBGA
PackagingTape & Reel (TR)