IDT71T75602S133PFGI8
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100TQFP
product image
IDT71T75602S133PFGI8 Picture
SeekIC No. : 003555115 Detail
IDT71T75602S133PFGI8: IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75602S133PFGI8
Memory Size: 18M (512K x 36) Speed: 133MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 100-LQFP
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 133MHz
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V