IDT7282L20PA
IC FIFO 1KX9 20NS 56TSSOP
product image
IDT7282L20PA Picture
SeekIC No. : 003541452 Detail
IDT7282L20PA: IC FIFO 1KX9 20NS 56TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT7282L20PA
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 7200 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 9K (1K x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) Supplier Device Package: 56-TSSOP
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Series: 7200
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 9K (1K x 9)
Package / Case: 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)