IDT72V215L15TFI8
IC FIFO SYNC 512X18 15NS 64STQFP
product image
IDT72V215L15TFI8 Picture
SeekIC No. : 003542046 Detail
IDT72V215L15TFI8: IC FIFO SYNC 512X18 15NS 64STQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V215L15TFI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 9.2K (512 x 18) Data Rate: 67MHz
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Data Rate: 67MHz