IDT72V225L15TFI8
IC FIFO SYNC 1024X18 15NS 64QFP
product image
IDT72V225L15TFI8 Picture
SeekIC No. : 003540070 Detail
IDT72V225L15TFI8: IC FIFO SYNC 1024X18 15NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V225L15TFI8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Synchronous
Memory Size: 18.4K (1K x 18) Data Rate: -
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Synchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V