IR02BH102K
Power Inductors 1000uH 10%
product image
IR02BH102K Picture
SeekIC No. : 001183424 Detail
IR02BH102K: Power Inductors 1000uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR02BH102K
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 1 mH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 28 mAmps Maximum DC Resistance : 72 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 3.4 MHz
Q Minimum : 30 Dimensions : 3.05 mm Dia. x 6.6 mm L
Termination Style : Axial
Description
Shielding :
Package / Case :
Tolerance : 10 %
Inductance : 1 mH
Q Minimum : 30
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Maximum DC Current : 28 mAmps
Self Resonant Frequency : 3.4 MHz
Dimensions : 3.05 mm Dia. x 6.6 mm L
Maximum DC Resistance : 72 Ohms